logo
Nákupný košík

vyhladavanie
+421 903 802 700
od 10:00 do 17:00 (Po-Pi)
Chcete sa

Blog

<<  19/19 

Ako vybrať bicykel

16.6.2015 09:35 | topski

Stojíte pred množstvom bicyklov a Vy neviete, ktorý z nich si vybrať? V tomto článku Vám poradíme, ktorý bicykel je pre Vás vhodný, respektíve pomocou charakteristiky jednotlivých druhov bicyklov by ste si mali nájsť ten „svoj“. Tí, ktorí ste na bicykli už dlhšiu dobu nesedeli, to budete mať ešte ťažšie. Ponuka je skutočne široká, čo je len plus, avšak nájsť vhodný bicykel práve pre Vaše potreby by mohlo byť relatívne zložité.

Aké základné typy bicyklov poznáme?

Horské bicykle

Horské bicykleTento typ bicyklov je určený prevažne do terénu, ale ja na klasickú asfaltovú cestu. Za posledné roky sa dizajn a vlastnosti týchto horských bicyklov dosť zmenili, a to smerom vpred. Azda tým najvýraznejším poznávacím znakom sú často kotúčové brzdy, ktoré sa stále viacej dostávajú do popredia. Aj tam ale treba rozlišovať mechanické a hydraulické, keďže kvalitatívne sú medzi nimi veľké rozdiely, takisto ako oproti klasickým V-brzdám. Zmenil sa aj rám bicykla. Ten je položený nižšie a často má aj rôznorodý tvar, ktorým sa dosahuje ešte lepší pôžitok z horskej jazdy, prípadne vhodnejšia prispôsobivosť výške postavy.

Celoodpružené bicykle

Do tejto kategórie sú zaradené bicykle s rôznymi typmi zdvihu odpruženia. Poznáme tak bicykle s menšími zdvihmi (100-120 mm), ktoré sú určené na rekreačné, ale aj športové jazdenie. Bicykle, ktoré majú vyššie zdvihy (120-160 mm) sú zaradené do kategórie all mountain a enduro. Náročný terén pre tieto bicykle nepredstavuje takmer žiaden problém, keďže sú práve na to určené. Freeride bicykle, respektíve bicykle, ktoré sú určené na neviazanú divokú jazdu majú zdvih často viac ako 200 mm. Ak chcete slobodu v bicyklovaní, práve tieto bicykle sú určené pre Vás. Bicykle sa však líšia aj geometriou, typmi plášťov, systémom odpruženia a šírkou či tvarom riadidiel. V neposlednom rade je to taktiež materiál, ako napríklad obľúbený a často využívaný karbón, z ktorého sa tieto bicykle vyrábajú a ktorý túto kategóriu výrazne charakterizuje.

Mestské bicykle

Ešte prednedávnom by ste ich na cestách príliš mnoho nestretli. Aj u nás pociťujeme neustále väčší záujem o tento druh bicyklov, ktoré sú pre mnohých nevyhnutným dopravným prostriedkom kvôli presunu do obchodu, školy, práce či pre aktívny oddych a relax. Ľudia majú tendenciu vymieňať vozidlá práve za bicykle, a najčastejšia voľba padne práve na mestský bicykel. Jeho vlastnosti dokonale vyhovujú všetkým rekreačným cyklistom, ktorí nepreferujú príliš náročné a horské trasy, ale majú radi pohyb či spoznávanie svojho okolia. Pre tento typ bicyklov je typická akási jednoduchosť, ktorá z nich vyžaruje. V neposlednom rade je lákavá určite aj ich vysoká pohodlnosť vozenia a jednoduchosť v ovládaní. Relatívne hladké plášte, pohodlný a vzpriamený posed, respektíve veľmi užitočné kryty na reťaze, ktoré umožňujú jazdiť s ním aj v čistom a civilnom oblečení, určite ocenia mnohí užívatelia. Komfort a pohodlie máte pri týchto bicykloch zaručené.

Cestné bicykle

Do kategórie cestných bicyklov patria bicykle na upravené cesty a chodníky. Ich plášte sú tenké a takmer hladké, práve kvôli vysokej rýchlosti, ktorú by mali byť schopné vyvinúť pri dobrom jazdcovi na správnom povrchu. Ich určenie je teda do mesta, alebo na športovanie či cestné závody. Medzi cestnými bicyklami takisto nájdeme rozdiely v materiáloch, čo ich rozdeľuje určením od bežných užívateľov až po závodných jazdcov. Kategóriu samu o sebe by mohli tvoriť crossové a trekkingové bicykle, ktoré znesú ako upravený povrch, tak aj mierny terén, a vychádzajú tak pre užívateľa ako výborný kompromis, v prípade, že sa nechce venovať výlučne nejakému konkrétnemu druhu bicyklovania.

Veríme, že sme Vám pomohli vybrať ideálny bicykel pre Vás. Ak nie, veľmi radi Vám pomôžeme a spolu vyberieme bicykel, s ktorým budete spokojní.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  19/19 

Dostupnosť
Cena
 
Vynulovať filter
XZákaznícka sekcia
Prihlásenie
Registrácia
Zabudnuté heslo
Cenník prepravy
Možnosti platby© Všetky práva vyhradené - www.topski.sk - Tvorba eshopov a SEO optimalizácia od GRANDIOSOFT

Grandiosoft - Tvorba web stránok a eshopov

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam