logo
Nákupný košík

vyhladavanie
+421 903 802 700
od 10:00 do 17:00 (Po-Pi)
Chcete sa

Blog

<<  12/19 >>

Elektrobike

16.6.2015 09:56 | topski

Poznáte elektrobicykle? Možno ste už o nich niečo počuli a ak nie, veľmi radi Vám ich v tomto článku predstavíme. V zásade elektrobicykle spájajú elektrický pohon a klasický bicykel. Ide o veľmi špecifickú a kvalitnú jazdu na bicykli, ktorú si môžete oveľa viac vychutnávať práve s elektrickým pohonom.

Elektrobike je v podstate prestavený klasický bicykel, ktorý ešte nemal elektrický pohon. Samotný elektropohon je však veľmi sofistikovaný a premyslený, čím sa bicyklovanie veľmi uľahčuje. Výsledkom spojenia bicykla a elektrického pohonu je skutočne perfektný elektrobike, ktorý poslúži či už mladším, ale často hlavne starším cyklistom. Môžete si takto zjednodušiť cyklistiku a vychutnať si tak krásu okolo Vás aj bez toho, aby ste sa príliš namáhali. Elektrobike je teda celkom moderný spôsob, ako si zajazdiť na bicykli oveľa pohodlnejšie.

Rozmiestnenie komponentov

Ako základ každého elektricky poháňaného bicykla slúži klasický bicykel, ktorých máme desiatky aj v našej ponuke. Nás však bude zaujímať skôr elektro pohon, ktorý pozostáva z ľahkého elektromotora. Tento elektromotor má rôzne umiestnenie, avšak štandardne sa nachádza v náboji predného kolesa. Motor však musíte aj ovládať a preto je dôležitý predovšetkým LED ovládač, ktorý sa zasa nachádza priamo po ruke – na riadidlách. Elektromotor dostáva „šťavu“ z batérie, ktorá má tvar akejsi fľašky a je umiestnená tesne pod sedlom, na mieste fľašky, či na nosiči, všetko závisí od daného modelu bicykla.

Výdrž

Veľmi diskutovanou témou nielen pri elektrobicykloch, ale aj pri autách jazdiacich na elektrinu, je ich výdrž. Môžeme povedať, že je to často len o inováciách a nových technológiách, ktoré sú zakomponované do bicykla. V tomto prípade elektrobiku je to väčšinou hodnota na úrovni 25 až 30-tich kilometrov, pričom sa tento údaj môže meniť podľa typu trasy, po ktorej jazdíte s bicyklom. Ak sa totiž elektromotor namáha viac, spotrebuje aj viac energie, čo sa prejaví na výdrži. Tento dojazd je však závislý nie len od motora, ale aj na tom, ako pedálujete. Ak súčasne pedálujete a máte pustený elektromotor pri určitom zvolenom stupni asistencie, potom môžete dosiahnuť spomínanú hodnotu.

Ovládanie

ElektrobikeSamotné ovládanie je veľmi jednoduché a intuitívne. Väčšinou funguje tak, že elektromotor skúma, ako pedálujete a na základe toho sa zapína alebo vypína, čo dokážete ovplyvniť. Sú tu rôzne stupne asistencie a rôznych ďalších prídavných doplnkov, ktoré Vás rozhodne potešia a bicyklovanie ešte viac uľahčia.

Pre väčšinu ľudí je problémom predovšetkým naučiť sa jazdiť na takomto bicykli, potom to už ide aj „samo“. Určite je dôležité vedieť, ako a kedy zapnúť elektromotor, ako skutočne funguje a čo reálne od neho očakávať. Niektorí ľudia majú prehnané spomínané očakávania ohľadom elektromotora a potom sú ako keby sklamaní z toho, že bicykel nenahradil trebárs skúter či motorku, čo ale rozhodne nie je jeho primárny účel. Aj preto by ste si mali dobre zvážiť, či je elektrobicykel aj pre Vás a či sa Vám jazda na ňom bude natoľko páčiť, aby ste si ho obľúbili.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  12/19 >>

Dostupnosť
Cena
 
Vynulovať filter
XZákaznícka sekcia
Prihlásenie
Registrácia
Zabudnuté heslo
Cenník prepravy
Možnosti platby© Všetky práva vyhradené - www.topski.sk - Tvorba eshopov a SEO optimalizácia od GRANDIOSOFT

Grandiosoft - Tvorba web stránok a eshopov

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam