logo
Nákupný košík

vyhladavanie
+421 903 802 700
od 10:00 do 17:00 (Po-Pi)
Chcete sa

Blog

<<  6/19 >>

Korčuľami za guľatým zadkom

31.5.2017 20:35

Korčuľami za guľatým zadkom

Viete, ktorý šport vám zaručene vytvaruje vytúžený zadoček? Nie je to beh a ani bicykel. Korčuľovanie ako také sa nám väčšinou spája s detstvom. Ide o šport, ktorý nevyžaduje špeciálne doplnky ani spoluhráčov. Vykonávať sa dá všade, kde je na to priaznivý povrch a v každom počasí okrem snehu a dažďa.

Vymeňte bežecké topánky za korčule

Korčuľovanie ako také nám často nepríde ako náročný kondičný tréning. Tep je pritom rovnaký ako pri vytrvalostnom behu, čiže kalórie sa spaľujú podobnou intenzitou. Ak teda korčuľujete rekreačne, posilňujete tým nie len kĺby, zdravie a imunitu, ale spaľujete i nedeľný obed.

V prípade, že ste sa rozhodli korčule zaradiť do tréningového plánu a vykonávate ho pravidelne vo vyššej intenzite, výsledok na seba rozhodne nenechá dlho čakať. Pri korčuľovaní sa zapája najmä sedací sval, svaly predkolenia, štvorhlavý sval stehna a šikmý brušný sval. Pri tomto športe ďalej posilňujete chrbát a mnoho menších svalov. Veľkou výhodou korčúľ oproti behu je ich šetrnosť voči kĺbom. Väčšinu dorazu na povrch totiž neschytajú kĺby ale gumené kolieska. Tým sa korčule javia i zo zdravotného hľadiska byť efektívnejšie v porovnaní s behom.

 

Kam sa vybrať na korčuliach

Dôležité je pri výbere trasy zváženie bezpečnostných faktorov. Zvyknete korčuľovať po hlavnej ceste, pretože sa vám zapáčil asfaltový povrch? Pozor na pokutu! Za ohrozenie cestnej premávky vám totiž policajti vyčíslia sumu, ktorá môže presahovať i 60 eur. Najlepšou voľbou sú preto cyklistické cesty či chodníky. Ak sa vyberiete niekam k jazeru, vyhnete sa mestskému smogu a prispeje vám i pobyt na čerstvom vzduchu.

Ako sa vyhnúť zraneniam

Ak si zvolíte zlý terén alebo vaše korčule nie sú najnovšie, odporúčame vám zaobstarať si chrániče. Mnoho ľudí totiž podceňuje význam chráničov pri tomto druhu športu. Na pohotovosť je však každoročne dovezených niekoľko pacientov s poraneniami z pádov na korčuliach. Ak sa chcete vyhnúť možným úrazom, rozhodne si zaobstarajte chrániče na kolená, lakteprilbu. Niektoré pády sa totiž nedajú predvídať. Stačí, že sa kamienok zasekne medzi kolieska a už máte problém s rovnováhou. Stavte teda na istotu a poriadne sa na výjazd pripravte.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

<<  6/19 >>

Dostupnosť
Cena
 
Vynulovať filter
XZákaznícka sekcia
Prihlásenie
Registrácia
Zabudnuté heslo
Cenník prepravy
Možnosti platby© Všetky práva vyhradené - www.topski.sk - Tvorba eshopov a SEO optimalizácia od GRANDIOSOFT

Grandiosoft - Tvorba web stránok a eshopov

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam