logo
Nákupný košík

vyhladavanie
+421 903 802 700
od 10:00 do 17:00 (Po-Pi)
Chcete sa

Blog

<<  9/19 >>

Lyžiarsky výstroj

16.6.2015 09:27 | topski

Výstroj k lyžovaniu rozhodne patrí. Ak ju nemáte, lyžovať logicky nemôžete. Samotná výstroj však nie je tvorená jedným či dvomi komponentmi, je ich ďaleko viac. Taktiež aj ich výber je omnoho náročnejší, keďže z každého komponentu existuje hneď niekoľko často aj desiatok variantov, čo by Vám malo uľahčiť výber a zakúpiť si práve taký komponent, ktorý Vám plne vyhovuje po všetkých vlastnostiach.

Ako delíme lyžiarsky výstroj?

Samotný lyžiarsky výstroj, ako sme si už vyššie povedali, sa skladá z viacerých komponentov. Keďže kvalitu lyžovania dokážete veľmi výrazne ich výberom ovplyvniť, mali by ste venovať dostatok času pri kúpe týchto komponentov. Tie si môžete vybrať presne podľa Vašich predstáv, a tak si „nakombinovať“ ideálny lyžiarsky mix výstroje.

Lyže – na čo si dávať pozor?

Mať lyže Salomon, lyže Elan, lyže Head, lyže Atomic, atď. s ideálnymi jazdnými vlastnosťami je snom mnohých lyžiarov. Väčšine sa to aj podarí, niektorí však zostávajú zarmútení z toho, že im lyže neposkytujú adekvátny komfort a lyžovanie s nimi si príliš nevychutnávajú. Lyže sú rozhodne základom lyžiarskej výstroje a bez nich sa na svahu nezaobídete. Je však dôležitý ich výber. Tu si dajte pozor predovšetkým na to, do akej kategórie lyžiarov sa zaraďujete. Ste amatér, pokročilý alebo skúsený lyžiar? Na to všetko si musíte odpovedať pri výbere lyží. Určite sa však nepreceňujte. Potom ani lyže nebudú vhodne zakúpené. Je vhodné tiež si ich vyberať podľa parametrov, ako je ich dĺžka či vykrojenie, ktoré veľmi úzko súvisí s typom lyží, a teda na aký typ lyžovania sú lyže určené. V zásade poznáme zjazdové lyže, carvinogvé lyže, freestyle lyže a mnohé ďalšie. Samotná dĺžka zasa súvisí s výškou Vašej postavy. Každý typ lyží však vyžaduje inú dĺžku lyží. Pri zjazdových lyžiach hovoríme o dĺžke lyží približne o 10 cm menšej ako je výška Vaše postavy a maximálne tak dlhej, ako je Vaša výška. Pri freestyle lyžiach sa kladie dôleraz aby boli pomerne krátke, keďže s nimi musíte byť veľmi obratný a nesmie Vám ich dĺžka zavadzať.

Ktoré lyžiarky sú pre Vás?

Niektorí ľudia považujú lyžiarky za dôležitejší komponent ako lyže. Prečo? Keďže je to považované za obuv, platí to isté pravidlo ako aj pri nej – zlý výber obuvi, v tomto prípade lyžiarok = znechutenie počas celej chôdze, v tomto prípade počas celého lyžovania. Pri lyžiarkach sa nepozerá len na to, či ste si vybrali vhodnú veľkosť, ale aj na to, aké má lyžiarka vlastnosti. Je to predovšetkým flex index, ktorého hodnota Vám indikuje, či je lyžiarka určená pre začínajúcich, pokročilých alebo absolútne skúsených lyžiarov.

A čo ostatné komponenty?

Medzi tie by sme mohli zaradiť prilbu, okuliare, kuklu, termo prádlo, lyžiarske oblečenie, chrbtový chránič, rukavice, palice, termo ponožky, lyžiarky a mnoho ďalšieho. Rozhodne je si z čoho vyberať aj v našej ponuke, ktorá je dostatočne široká a chceme ňou zaujať každého lyžiara.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  9/19 >>

Dostupnosť
Cena
 
Vynulovať filter
XZákaznícka sekcia
Prihlásenie
Registrácia
Zabudnuté heslo
Cenník prepravy
Možnosti platby© Všetky práva vyhradené - www.topski.sk - Tvorba eshopov a SEO optimalizácia od GRANDIOSOFT

Grandiosoft - Tvorba web stránok a eshopov

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam