logo
Nákupný košík

vyhladavanie
+421 903 802 700
od 10:00 do 17:00 (Po-Pi)
Chcete sa

Blog

<<  4/19 >>

Sprievodca výberom správneho detského bicykla pre dieťa

31.5.2017 20:18

Výber správneho detského bicykla môže byť pre dieťa kľúčovým zlomom pri budovaní pozitívneho vzťahu k pohybu. Dôležité je preto zvoliť správnu veľkosť a typ detského bicykla, na ktorom sa vaše dieťa bude cítiť bezpečne a sebavedomo. Pri výbere správneho modelu detského bicykla sa odporúča zapojiť aj ich budúcich majiteľov. V prvom rade práve oni sú tí, ktorí detský bicykel používať budú a preto je potrebné zvoliť model, ktorý korešponduje s ich vkusom a očakávaniami.

 

Čo je však dôležitejšie ako samotný vzhľad bicykla?

V prvom rade si treba ujasniť účel, na ktorý sa detský bicykel kupuje. Zvážiť treba vek, skúsenosti a terén, na ktorom dieťa plánuje jazdiť. Na základe toho môžeme spraviť prvý krok, a to je určenie typu detského bicykla. Nie je totiž jedno, či bude vaše dieťa jazdiť po meste, v lese alebo v partii bmx obľúbencov.

 

Rozmery detských bicyklov

Rozmery detských bicyklov sa uvádzajú v palcoch a závisia od veku a výšky vášho dieťaťa. Dôležité je riadiť sa výškou postavy či dĺžkou nôh, ktorú najlepšie odmeriate od rozkroku smerom dole.

Na vytvorenie predstavy uvádzame rozdelenie:  

12‘‘ pre 1 – 3 roky s dĺžkou nôh: 35 – 42 cm,
16‘‘ pre 3 – 6 rokov s dĺžkou nôh: 45 – 52 cm,
18‘‘ pre 4 – 7 rokov s dĺžkou nôh: 52 – 55 cm,
20‘‘ pre 5 – 8 rokov s dĺžkou nôh: 55 – 63 cm,
24‘‘ pre 8 – 12 rokov s dĺžkou nôh: 60 – 72 cm,
26‘‘ pre 12 a viac rokov s dĺžkou nôh: viac ako 70 cm.

 

Kedy kúpiť prvý bicykel?

Vekové rozpätie, v ktorom sa odporúča kúpa prvého detského bicykla sa pohybuje medzi 1 až 3 rokmi. V tomto období sa dieťa oboznamuje s vlastnosťami detského bicykla, s pôsobením vonkajších faktorov a terénu. Pre tých najmenších sa odporúča zaobstarať detský bicykel s pomocnými kolieskami, ktoré zodpovedajú za bezpečnosť pri prvých krokoch.

Nezabúdajte, že správny čas pre odňatie pomocných koliesok je stále individuálny. Medzi rokmi 4 až 8 by si už dieťa malo vybudovať správnu rovnováhu a koordináciu. Najčastejšie k tomu dochádza po dovŕšení piateho roku života. Zo strany rodičov sa vyžaduje nepretržitá trpezlivosť a pomoc pri získavaní stability a sebavedomia pri jazde na detskom bicykli bez pomocných koliesok.

Pre skúsenejších jazdcov

Deti, ktoré dovŕšili 12 rokov života majú širší výber čo sa týka typu bicykla. V prvom rade je potrebné ujasniť si cieľ, na ktorý sa bicykel používa. Potom, je možné rozhodovať o kúpe horského bicykla, cestného bicykla, trekingového bicykla, bmx modelu alebo iných typov bicyklov v rámci ponuky na trhu.

 

 

Na čo ešte nezabudnúť:

Váhu bicykla je dobré zvažovať až v neskoršom veku, kedy je praktickejšie zakúpenie ľahšieho bicykla. V mladom veku je však dôležitá stabilita a preto je výhodou i vyššia váha bicykla. Pri výbere správneho typu je lepšie zvoliť menej plastových komponentov a zamerať sa na stabilnejšie kovové konštrukcie.

Bez ohľadu na vek mladých cyklistov je v každom prípade žiadúce zabezpečenie ochrannej cyklo-prilby na hlavu. V rámci týchto doplnkov je na trhu taktiež niekoľko možností. Rozhodnutie o farbe a veľkosti je už len na vás.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

<<  4/19 >>

Dostupnosť
Cena
 
Vynulovať filter
XZákaznícka sekcia
Prihlásenie
Registrácia
Zabudnuté heslo
Cenník prepravy
Možnosti platby© Všetky práva vyhradené - www.topski.sk - Tvorba eshopov a SEO optimalizácia od GRANDIOSOFT

Grandiosoft - Tvorba web stránok a eshopov

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam