logo
Nákupný košík

vyhladavanie
+421 903 802 700
od 10:00 do 17:00 (Po-Pi)
Chcete sa

Blog

<<  17/19 >>

Trailová bežecká obuv

16.6.2015 09:40 | topski

Každý má špecifické nohy, šľapy a chôdzu. Výber obuvi tak nemožno podceňovať a zovšeobecňovať. Každý človek je tak svojim spôsobom originálny. Špecifiká bežeckého štýlu, naša váha či typ terénu, po ktorom budeme behávať, taktiež dokážu sťažiť výber bežeckej, ale aj trailovej obuvi, o ktorej si povieme v tomto článku viac.

Ako postupujeme pri výbere obuvi?

  1. Treba poznať veľkosť Vašej nohy. Meria sa nielen dĺžka, ale dôležitá je aj šírka, vysoký či nízky priehlavok.
  2. Tvar nohy, ktorý dokáže ovplyvniť pohodlie v topánke. Čím špecifickejší tvar, tým musí byť aj topánka viac nohe prispôsobená.
  3. Váha tela. Určite dôležitý aspekt, ktorý napovedá o tom, ako veľmi musí byť topánka robustná a stabilná, aby Vás udržala. V zásade ide najmä o to, aby ste vplyvom svojej váhy topánku nezničili, aj keď len celkom bežným nosením.
  4. Preferencie. Tie by sme mali poznať ešte pred výberom topánky. Každý typ topánky je určený na špecifickú chôdzu alebo inú aktivitu. Poznáme tak bežecké topánky, turistické, trailové, závodné, cyklistické, tretry a mnoho ďalších.

Trailová topánka a jej špecifiká

Trailová obuvTrailové topánky sú všeobecne určené na nespevnený povrch, ktorý je primárne určený na turistiku, nie na behanie. Ak však obľubujete práve takýto terén a máte záujem ho lepšie spoznávať, či tráviť na ňom množstvo času, potom rozhodne uvažujte nad trailovými topánkami. V klzkom teréne sa s nimi potrebujete dokonale odraziť, na mokrých skalách sa udržať, takisto nijak ostrým podkladom, akým môžu byť korene stromov či kamene určite nechcete poškodiť podrážku. U týchto topánok tak nie je možné, aby sa v medzipodrážke použili materiály, ktoré by tlmili všetky nerovnosti, keďže tým by sa rapídne znížila kompaktnosť topánky. Aj z toho najmäkšieho i najtvrdšieho podkladu sa tak potrebujete dokonale odraziť bez toho, aby ste to spoznali na svojej stabilite.

Trailovú topánku nemôžete roztrhať pri behu ani na takomto povrchu, aj preto sa kladie dôraz na odolné a pevné materiály, ktoré sú použité pri jej výrobe. Technológie idú veľmi rapídne dopredu, a preto aj v tejto oblasti možno zaznamenávať každoročne pokles váhy topánok. Množstvo bežcov je vystavovaných počas behu aj vplyvu poveternostných podmienok, ako je napríklad dážď či sneh. Aj takýmto podmienkam však dobrá trailová obuv odolá bez problémov vďaka rôznym druhom vode odolných a taktiež dobre dýchajúcich membrán. Takto nemusíte riskovať prechladnutie alebo zbytočné zranenie.

Pri výbere trailovej obuvi dbajte predovšetkým na spomínané atribúty a jej celkovú kompaktnosť a materiály, z ktorých je zložená. Trailovú obuv Vám ponúkame aj v našom obchode a je určená nielen pre mužov, ale aj ženy každého veku. Ak máte záujem o aktívny pohyb a beh nie len po cestách, potom si trailovú obuv určite zamilujete. Pozitívne vlastnosti týchto topánok oceníte už po prvých metroch.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  17/19 >>

Dostupnosť
Cena
 
Vynulovať filter
XZákaznícka sekcia
Prihlásenie
Registrácia
Zabudnuté heslo
Cenník prepravy
Možnosti platby© Všetky práva vyhradené - www.topski.sk - Tvorba eshopov a SEO optimalizácia od GRANDIOSOFT

Grandiosoft - Tvorba web stránok a eshopov

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam