Potrebujete pomoc?
+421 412 304 431
(Po-Pia: 9:00 - 15:00)

Skialpové lyže

Skialp lyže dlhšie ako je Vaša postava (+ 5 až 10 cm) ponúkajú viac stability pri rýchlejšej jazde a perfektne nesú v mäkkom snehu, na strane druhej vyžadujú si zdatného lyžiara. V prašane sú dlhšie lyže ako doma.

Skialp lyže kratšie ako je Vaša postava (- 15 až 20 cm) slabo nesú v mäkkom snehu a na tvrdom povrchu sú veľmi nestabilné.

Aj pre začiatočníkov v lyžiarskej technike platí pri výbere správnej dĺžky lyží pravidlo: výška postavy (- 5 až 10 cm).

Ako začiatočník si zvoľte “mäkšie lyže“, takzvané skitouringové, ktoré umožňujú jednoduchšie ovládanie v oblúku a jednoduchšiu kontrolu.

Takéto lyže Vám odpustia aj chyby v technike a reagujú menej citlivo.

Pokročilý lyžiar a expert volí tvrdšie lyže. Tie zaručia, že pri jazde máte pocit okamžitej a priamej reakcie.

Pri tejto otázke sa poriadne zamyslite, do akého terénu a na aký účel majú lyže slúžiť. Lyže so šírkou stredu (pod viazaním) 85mm (+/- 5 mm) sú všestrannejšie, univerzálnejšie, dá sa s nimi jazdiť skoro všade a pôžitok z jazdy je za normálnych podmienok lepší ako na úzkych lyžiach.

Ak obľubujete neupravený terén a prašan, tak potom je voľba jasná: tvrdšie lyže so šírkou stredu (pod viazaním) 90mm a viac.

Široké lyže sú neporaziteľné v prašane a mäkkom snehu.

Lyže bez hladkej sklznice a ostrých hrán = málo zábavy.

Hrdzavé, tupé hrany a vysušená sklznica citeľne zhoršujú jazdné vlastnosti lyží, nedržia na nich nalepené pásy a celkový pocit z jazdy nie je veľmi dobrý.

Profesionálny servis 2x v sezóne sa určite vyplatí.

Profesionálny servis ponúkame (aj na počkanie) v kamennej predajni v Žiline.

© 2023 - Všetky práva vyhradené
coggiftsynccross