Potrebujete pomoc?
+421 412 304 431
(Po-pia: 9:00-16:00)

Servis lyží

Wintersteiger SHUTTLE 3C

Aby sme Vám, ako našim zákazníkom poskytli čo najlepšie služby, nasadili sme nový plne automatický stroj  SHUTTLE 3C od spoločnosti Wintersteiger. Aby ste mali predstavu, akému servisu sa dostane vašim lyžiam, pridávame popis tohto stroja.

Modulárna koncepcia najvyššej kvality, veľký výkon
Automatické servisné zariadenie umožňujúce brúsiť na kameni bočné a spodné hrany, voskovať a leštiť sklznice všetkých typov lyží. Základný modul je možné pridaním ďalších rozšíriť až na plne automatizovaný stroj.

Perspektívne riešenie
Možnosť opracovávať lyže ľubovoľnej dĺžky i šírky.

Presná geometria hrán
Je umožnená využitím keramických kotúčov, ktoré používajú všetci renomovaní výrobcovia lyží.

Farebná dotyková obrazovka
Programovanie postupu servisných úkonov je prehľadné, jednoduché a poskytuje všetky možnosti.

Najvyššia miera automatizácie
Shuttle 3C je výkonný automat a ušetrí veľa času. Počas opracovávania lyží sa obsluha môže venovať aj iným činnostiam. Napriek svojim početným funkciám a vysokému stupňu automatizácie je stroj riadený z jedného miesta. Je to jednoduché a prehľadné.

Samoobsluha
Na stroj je možné naraz položiť až 6 lyží, bez toho aby ich bolo vopred nutné roztriediť podľa dĺžky, šírky alebo povrchu. Vďaka automatickému podávaču lyže prejdú raz alebo viackrát brúsnym agregátom a potom skončia na zbernom stole.

Špičkové brúsenie
Oscilácie brúsneho kameňa o šírke 200mm enormne zvyšujú jeho životnosť a je možné ju kedykoľvek vypnúť. V súlade s potrebami sklznice a so snehovými podmienkami možno povrch kameňa pomocou diamantu a obťahovacieho zariadenia rôzne štruktúrovať.

Nie je sklznica ako sklznica
Okrem osvedčených štruktúr Wintersteiger (lineárna, krížená, šikmo krížená) umožňuje počítačom riadené obťahovacie zariadenie vytvárať aj štruktúry nové, ktoré sa osvedčili pri závodnom lyžovaní (šípovité štruktúry, štruktúry do V, či vlnky).

Bezproblémové brúsenie
Shuttle 3C je multifunkčné servisné zariadenie pre úpravu lyží, bez ohľadu na to, či majú plastovú špičku alebo nie. Aj u silne vykrojených carvingových lyží sa vďaka pneumatickému prítlaku zbrúsi rovnomerná vrstva po celej dĺžke lyže. Výsledok brúsenia je u všetkých typov lyží optimálny.

Hrany
Vďaka metóde brúsenia pomocou keramických kotúčov sú bočné a spodné hrany optimálne nabrúsené. Dosahuje sa presnej geometrie hrán po celej dĺžke lyže. Je možné nastaviť najrôznejšie relevantné kombinácie uhlov, čo umožňuje vyhovieť prianiu zákazníkov. Brúsenie pomocou keramických brúsnych kotúčov, ktoré sa samé brúsia, spôsobuje perfektnú točivosť lyží, a teda viac pôžitku a bezpečnosti pri jazde, aj na tvrdých a zľadovatených zjazdovkách. Okrem toho si hrany zachovávajú ostrie po dlhšiu dobu.

Preč s hrdzou
Počas opracovávania špičky lyže sa oba konce lyže zbavujú hrdze, zatiaľ čo sa zvyšok hrán leští.

Voskovanie
Tým, že sa v Shuttle 3C lyže tiež usušia, sú vytvárané najlepšie predpoklady pre optimálne voskovanie za tepla. Výsledky voskovania a následného kefovanie sú vynikajúce. Sklznice sa predhrievajú, čo vedie k tomu, že vstrebú viac vosku. Zmena druhu vosku je veľmi jednoduchá, pretože je k dispozícii zásobník na vosky a kôš na odpad. Prebytočný vosk sa odstráni kefou a objaví sa štruktúra, vytvorená počas brúsenia na kameni.

Lesk
Kotúč z materiálu ScotchBrite sa stará o perfektné vyleštenie. Prvotriedny servis končí odhrotováním hrán a vyleštením sklznice, pričom agregát osciluje medzi jednotlivými lyžami. Odoberajú sa z odkladacieho stola, ktorý pojme 6 kusov.

Touch me!
Shuttle 3C sa obsluhuje z farebného dotykového monitora. Obsluhu programom vedie ľahko zrozumiteľná ponuka (menu). Rýchle zadávanie pracovných parametrov je veľmi jednoduché. Do pamäte je možné uložiť kompletné pracovné postupy a tie potom kedykoľvek znovu použiť, takže je možné presne reprodukovať špecifické štruktúry na sklznici. Je tiež výhodné, že shuttle 3C presne zaznamenáva prevádzkové dáta, napr. Počet prevádzkových hodín a počet opracovaných lyží.

© 2023 - Všetky práva vyhradené
coggiftsynccross